Strefa Klienta – instrukcje dla Klientów

Tworzenie zestawu towarów w module handel

W module handel programu enova365 mamy możliwość stworzenie gotowego produktu składającego się z kilku towarów będących w magazynie. Rozwiązanie to pozwala na sprzedaż jednego produktu (jedna pozycja na fakturze sprzedaży, np „zestaw upominkowy”) przy równoczesnym ściągnięciu ze stanów magazynowych odpowiednich ilości składników wchodzących w jego skład.

W tym celu tworzymy nowy towar i ustawiamy go jako Produkt i przechodzimy do zakładki Kompletacja. Możemy wybrać dowolną jednostkę. Najczęściej kpl lub szt.

Na zakładce kompletacja wybieramy produkty i ilości składników naszego zestawu. W wersji złotej programu enova365 można dodatkowo wybrać, z którego magazynu mają być ściągane stany danego produktu będącego składnikiem naszego zestawu.

Po zapisaniu nowy, skompletowany produkt pojawi się na liście towarów. Należy przyjąć na magazyn odpowiednią liczbę zestawów. Wybieramy Magazyn | Dokumenty razem | KPL – Kompletacja.

Wybieramy utworzony wcześniej produkt (zestaw) i wprowadzamy liczbę gotowych zestawów jaka ma zostać przyjęta na stan magazynowy

Aby przyjąć gotowy produkt na magazyn na stanach magazynowych muszą być wystarczająca liczba składników wchodzących w jego skład. Po przyjęciu produktu (zestawu) jest on gotowy do sprzedaży.

ROZWIĄZANIA ENOVA

INSTRUKCJE

CHCESZ NAM ZADAĆ PYTANIE?
Napisz do nas na biuro@kander.com.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.